Troszczenie się o czystość w miejscu pracy

Czysta wykładzina to meritum biur, sklepów a również mieszkań i domów. To oznaka czystości, schludności oraz zdrowego podejścia do sprzątania. Rzecz jasna zabrudzona wykładzina to kompletne przeciwieństwo tych cech. Jeśli chcemy, żeby wykładzina lśniła czystością oraz stała się oparciem dla danego miejsca – trzeba o nią dbać.

Czyszczenie, czyszczenie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda sprawdzian, niemniej jednak jak niejednokrotnie czyścić wykładzinę? Jak o nią dbać? Postaramy się zademonstrować w 5 krokach prace, które należy podejmować cyklicznie, żeby zatroszczyć się o jakość wykładziny. Porady dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie ważne, że szorujemy wykładzinę przez kilka godzin. Jeśli będziemy to robić zbyt okazjonalnie – plamy zostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną częścią posadzki, na jakiej została położona wykładzina.

Skutkiem tego nie wolno zaniedbywać harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się chociaż 3 razy w tygodniu. Druga porada – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wraz z sodą oczyszczoną lub ewentualnie specjalnym preparatem czyszczącym dywany. Wzburzamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę oraz czekamy do 10 minut. Po tym czasie najprawidłowiej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie tylko pozbędzie się plam oraz zabrudzeń, niemniej jednak również odświeży dywan i ożywi barwy. Trzecia rada – pranie na sucho. Jeżeli mamy dywan, który dość długo schnie (chociażby shaggy), należałoby zaopatrzyć się w wyjątkowe proszki, które wysypujemy na dywan oraz po kilku minutach odkurzamy – wypróbuj, jak to robią specjaliści na usługi sprzątające. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta rada – korzystajmy z czystych ręczników. Do porządkowania dywanów nie przydadzą się używane szmatki czy też zabrudzone ścierki. Jedynie wetrzemy brud ze ścierek w dywan. Żeby trud nie poszedł na marne, zawsze należy czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata rada – trzepmy wykładziny. Nie powinniśmy tego robić co tydzień. Wystarczy jedynie raz na kilka miesięcy, żeby zachować czystość.