Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w przemyśle oraz w laboratorium

Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratoriach wytwarza Energoel. Można je też zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przeróbki odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece nowej generacji skonstruowane są z podzespołów o sporej jakości. Dlatego zaliczają się do niezawodnych. Intensywne mieszanie metalu gwarantuje jednorodność stopów, co ma znaczenie przy topieniu złomów metali. Każdy piec jest scharakteryzowany oraz podane są jego parametry techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można też sprawdzić podzespoły z jakich piece są wykonane i wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na bazie bezpiecznych technik zapewniają niskie straty mocy, co redukuje koszty wykorzystania, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest autorski system IPM , a więc EnergoEl. Umożliwia on na optymalne, automatyczne przystosowanie mocy pieca PDP do zmiennych parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, czyli procesu jaki służy utwardzeniu powierzchni elementów ze stali oraz pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To zapewnia solidność powierzchni pieca, jego odporność na zużycie przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych projektów.

Eksperci zajmują się naprawianiem części mechanicznych i przeprowadzają modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są zadowoleni ze świadczeń serwisowych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwala przystosować piec indukcyjny do spodziewanych czynności. Udostępnione maszyny można rzeczywiście przystosować do procesów w wybranym zakładzie, co potwierdzą dotychczasowe opinie właścicieli laboratorium.